Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Oferta banków to nie tylko konta bankowe i kredyty dla osób chcących wyjechać na wakacje i zmienić samochód na nowy. To również produkty tworzone z myślą o osobach zadłużonych, których na terenie naszego kraju nie brakuje. Co więcej, coraz częściej mają one na swoim koncie więcej jak jeden kredyt. To właśnie z myślą o nich powstał tak zwany kredyt konsolidacyjny. Czym jest? Co pozwala zyskać?

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który adresowany jest do osób mających na swoim koncie przynajmniej dwa inne kredyty. Banku nie interesuje czy jest to kredyt samochodowy, mieszkaniowy, gotówkowy. W grę wchodzi również debet na koncie oszczędnościowym. Po co zaciągany jest taki kredyt? Po podpisaniu umowy pieniądze służą do spłacenia dotychczasowych zobowiązań. Oznacza to, że kredyty, które do tej pory trzeba było spłacać zostają zakończone. W efekcie kredytobiorca zostaje tylko z jednym kredytem konsolidacyjnym. Jakie korzyści osiąga kredytobiorca?

Kredyt konsolidacyjny to sprawia, że co miesiąc do banku wpłacić trzeba tylko jedną ratę. Nie trzeba więc głowić się już nad tym, czy wpłaciliśmy wszystkie raty. Co więcej, miesięczne zobowiązanie względem banku jest niższe niż suma dotychczasowych zobowiązań. Dzięki temu w kieszeni co miesiąc zostaje większa suma pieniędzy do dyspozycji. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, które pozwala poczuć się bardziej swobodnie.

Podobne porady: http://www.superkredyt.com.pl/wypelniamy-wniosek-kredytowy/

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, na które nigdy nie należy decydować się pochopnie. Jak każdy kredyt trzeba go będzie kiedyś spłacić. Dlatego przed podpisaniem umowy kredytowej należy się bardzo poważnie zastanowić. Zawsze należy dokładnie przeanalizować własną sytuację finansową. Być może bowiem okaże się, że będziemy w stanie uporać się z tymi kredytami, które już mamy na koncie. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, zawsze można poradzić się doradcy finansowego. Przeanalizuje on naszą sytuację finansową, podpowie jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne. Wielu osobom pomoże to w podjęciu decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *