Kredyt konsolidacyjny: popularny produkt bankowy

Kredyt konsolidacyjny: popularny produkt bankowy

Na terenie naszego kraju działa obecnie wiele banków. Niektóre z nich to banki krajowe, inne są polskimi oddziałami banków zagranicznych. W ofercie chyba wszystkich znajdują się kredyty cieszące się wśród klientów ogromną popularnością. Mało kto wie, że banki oferują również kredyt dla osób zadłużonych. Jest to kredyt konsolidacyjny, który cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Na czym polega? Czym jest? Jakie są jego cechy charakterystyczne?

Kredyt konsolidacyjny ma na celu ułatwienie spłaty dotychczasowych zobowiązań. Za pochodzące z niego pieniądze spłacane są dotychczasowe kredyty. W efekcie osoba zadłużona spłaca jeden kredyt. Musi pamiętać tylko o jednej racie. Co więcej, rata ta jest na ogół o wiele wyższa niż suma dotychczasowych zobowiązań. Z tego powodu kredyt konsolidacyjny traktowany jest jako jeden ze sposobów wyjścia z zadłużenia.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, trzeba pamiętać, że banki przyznają je na podobnych zasadach, jak wszystkie inne rodzaje kredytów. Oznacza to, że bank sprawdza zdolność kredytową klienta. Sprawia to, że nie każda osoba może na kredyt konsolidacyjny liczyć. Banki zawsze biorą również pod uwagę terminowość regulowania należności względem banków. Dlatego po kredyt konsolidacyjny warto zgłosić się jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek trudności ze spłatą zobowiązań. Kiedy bowiem przestaniemy spłacać kolejne raty w terminie, bank może już nie zdecydować się na przyznanie nam kredytu.

Czy kredyt konsolidacyjny to na pewno dobry wybór? Stawiając na niego, trzeba wiedzieć, że do banku trzeba będzie oddać również odsetki. Z uwagi na wydłużony czas kredytowania będą one nierzadko wyższe niż w przypadku zwykłych kredytów, które spłacimy przy pomocy kredytu konsolidacyjnego. Dlatego zawsze zaleca się dokładną analizę swojej sytuacji finansowej. Być może bowiem uda się nam jednak unieść dotychczasowe zobowiązania i konsolidacja w ogóle nie będzie potrzebna. Zawsze można poradzić się doradcy finansowego zatrudnionego w banku. Z pewnością pomoże on podjąć właściwą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *